השפעת התקרחות על הדימוי העצמי של הבן אדם

נשירת שיער והתקרחות הינה בעיה שקשה לגברים ונשים כאחד להתמודד איתה, הם לא משלימים להיותם קרחים או עם שיער דליל במיוחד אלה הצעירים כי שיער במיוחד אם היה צפוף ויפה נחשב לאחד הסממנים של נעורים, יופי וכוח.

מצד שני קרחת מסמלת הזדקנות וחולשה בשל הדעה הרווחת שקרחת מציינת רק זקנים

לכן התקרחות מעוררת בקרב אנשים קרחים רגשות שליליים, רגשי נחיתות, דימוי עצמי שלילי, ביטחון עצמי נחות ורגשי אובדן מרגישים שהם איבדו את הכוח שלהם להיות אטרקטיביים והפכו פחות מושכים לכן חוששים להתחיל עם נערות ולהפך.

המידע שהביאתי הינו באסמכתא על מחקרים רבים שציינו בתוצאות שלהם את הקשר ההדוק בין התקרחות ודימוי עצמי שלילי שמרגישים אנשים קרחים כלפי עצמם.

הבעיה בקרב הנשים עוד יותר חמורה,

כי עניין המראה אצל הנשים מקבל חשיבות יותר רבה מזו של גברים, הן מפתחות דימוי גוף שלילי כתוצאה מנשירת השיער. רגשות שליליים אלה יכולים להוביל נשים וגם גברים בסוף לדיכאון עמוק, הופכים להיות מופנמים, מעדיפים להתרחק מהופעות חברתיות.

יתר על כן, דימוי עצמי שלילי גורם להערכה עצמית נחותה הדבר בא לידי ביטוי באיך הם מתנהגים בחברה, בעבודה, לצערנו גברים קרחים מאמינים שנשירת שיער שלהם משפיעה על הרושם הראשוני אותו מקבל לגביהם מעסיק חדש. הם סבורים כי ההתקרחות משפיעה אף על התחרותיות שלהם לקבל מקומות עבודה חדשים, וגם משפיעה על השיטה שהם מציגים את מועמדותם לתפקיד חדש ז״א שהם משדרים למראיין שאינם זכאים להתקבל. לכן בדרך כלל מנסים להסתיר את הקרחת בקובע או בפאה.

אמנם הפתרון האידיאלי שעשוי לפטר אותם מבעית התקרחות ונשירת שיער לא פאה ולא קובע אלא זהו השתלת שיער, לכן אנשים רבים שלא מוכנים להשלים חייהם עם קרחת או עם שיער דליל נוטים לעבור השתלת שיער שבשבילם היא האור בקצה המנהרה שיחזיר להם את הביטחון העצמי, שירגישו טוב בחיים.


אולי יעניין אותך
שיטות השתלת שיער אצל ד״ר דאהר הן החדישות והמעודכנות ביותר לכתבה המלאה
ביוטין הינו ויטמין, מקבוצת ויטמיני - 🅱️, מסיס מים💦 לכתבה המלאה
ניתוח השתלת שיער משמש לטיפול בגברים לכתבה המלאה
אורח חיים בריא מעכב נשירת שיער והתקרחות לכתבה המלאה
טיפים למניעת התקרחות גברית / נשית לכתבה המלאה
השפעת התקרחות על הדימוי העצמי של הבן אדם לכתבה המלאה
תפיסות מוטעות בנושא השתלת שיער לכתבה המלאה
המלצות אחרי השתלת שיער לכתבה המלאה
רגע לפני שטסים לחו״ל להשתלת שיער. חשוב לדעת! לכתבה המלאה
השתלת שיער ללא גילוח לכתבה המלאה
מחיר משתלם יותר מחו״ל לכתבה המלאה
השתלת שיער ללא כאבים וללא סיכונים לכתבה המלאה
ביצוע בארץ ע״י רופא מומחה לכתבה המלאה
התחייבות לתוצאות ומעקב אחרי הניתוח לכתבה המלאה


.
.
.